MĚSÍČNÍK O UMĚNÍ, ARCHITEKTUŘE, DESIGNU A STAROŽITNOSTECH

přihlášení

2012 červen

Galerie České pojišťovny končí

Praha – V létě 2012 ukončí svou činnost pražská Galerie České pojišťovny, která se během šesti let své existence vyprofilovala jako zajímavý výstavní prostor zaměřený na současnou malbu. Poslední kurátorskou výstavou ve Spálené ulici je přehlídka nejnovějších obrazů dvaatřicetiletého Davida Hanvalda, která potrvá 24. června.

Důvodem ukončení činnosti galerie je změna strategie provozovatele v oblasti sponzoringu, do budoucna se chce soustředit hlavně na sport. „Česká pojišťovna realizovala ve své galerii v průběhu let řadu unikátních výstavních projektů. Vedle této činnosti však podporuje také Český olympijský tým, lední hokej, motorismus, dostihový sport či Letní shakespearovské slavnosti. Proto se letos rozhodla snížit počet podporovaných projektů a více se zaměřit jen na několik klíčových. Posílí například své aktivity s Českým olympijským týmem či s Velkou pardubickou, ale zároveň ukončuje spolupráci s galerií,“ vysvětluje mluvčí pojišťovny Jan Heinz.

Galerie mimo jiné sloužila také jako místo pro prezentaci uměleckých děl ze sbírky pojišťovny, budované již od 19. století a čítajících dnes na čtyři tisíce položek. Ukončení činnosti galerie by se  samotné sbírky nemělo nijak dotknout. Poslední výstavou, která se v galerii uskuteční, by podle Jana Heinze měla být letní výstava přírůstků ze sbírek finanční skupiny PPF, která je majoritním akcionářem České pojišťovny. Skupina pod hlavičkou PPF Art provozuje také Galerii Václava Špály a Ateliér Josefa Sudka. Omezení jejich činnosti se podle zástupce PPF Art Pavla Lagnera nechystá.