MĚSÍČNÍK O UMĚNÍ, ARCHITEKTUŘE, DESIGNU A STAROŽITNOSTECH

přihlášení

2009 březen

Hlavní galerijní partner

Praha – UniCredit Bank bude i v letošním roce pokračovat ve svých sponzorských aktivitách na poli výtvarného umění.

Stejně jako loni zůstává hlavním partnerem Galerie Rudolfinum, Národní galerie a Moravské galerie v Brně. Na provoz každé z těchto institucí přispěje částkou 1 milion korun. „V současné výjimečné a náročné době chceme dát našim dlouholetým partnerům v oblasti kultury jasný signál, že jsme jejich stabilním partnerem a spolehlivým podporovatelem,“ říká mluvčí banky Tomáš Pavlík. UniCredit Bank pokračuje též ve sponzoringu veletrhů Prague Foto a Art Prague.

I když v roce 2008 byla banka ještě o něco velkorysejší, sponzorované instituce si rozhodně nestěžují. „Je to o něco méně než loni, ale pořád dost. Pokud jde o souvislosti s krizí, tak právě UniCredit má filozofii, že v krizi nemůže nechat partnery na pospas,“ říká Zuzana Kosařová-Fořtová z Galerie Rudolfinum. „Krize snad něco vyostří či ubere, ale kdo má trochu možnosti a dobrou vůli, tak se chová stále stejně. A co si budeme povídat, současné umění není na špičce oblíbenosti, tím větší dík patří těm, kteří vydrží,“ reaguje na otázku, zda je jednání s potencionálními sponzory nyní náročnější než dříve.

Další dvě finanční společnosti, které se věnují podpoře výtvarného umění, volí odlišnou strategii než sponzoring zavedených galerií. Skupina PPF provozuje dvojici vlastních výstavních síní – Ateliér Josefa Sudka a Galerii České pojišťovny. Česká spořitelna, respektive její mateřská Erste Bank, financuje činnost sdružení Tranzit, které stojí za galerií Tranzitdisplay.