MĚSÍČNÍK O UMĚNÍ, ARCHITEKTUŘE, DESIGNU A STAROŽITNOSTECH

přihlášení

2007 únor

Pecha Kucha Night Prague

V druhé polovině února se v Praze uskuteční první Pecha Kucha (čti Peča Kuča) Night. V rámci odlehčené minikonference nabídne prostor k setkávání a prezentaci lidí spjatých s architekturou, designem nebo výtvarným uměním.

S konceptem Pecha Kucha přišla britská dvojice architektů usazených v Japonsku – Astrid Klein a Mark Dytham. Každého večera se účastní maximálně 14 přednášejících, každý může promítnout 20 obrázků a každý z nich může 20 vteřin komentovat. Na každého mluvčího tedy připadá necelých 7 minut. Náročné podmínky přejí jen velmi hbitým a ostříleným řečníkům, divákům však zaručují živý a proměnlivý večer. Po přednáškovém sprintu většinou následuje dlouhý společný večer. Z Tokia se fenomén Pecha Kucha Nights lavinovitě šíří do celého světa, v současnosti probíhají tyto večery ve 34 světových městech.

První česká Pecha Kucha Night se uskuteční 20. února ve 20.20 hodin v pražském kině Aero. Účast na prvním večeru potvrdili architekti Jaroslav Wertig (A69), Sváťa Sládeček (New Work), Adam Gebrian a Marcela Steinbachová, designér Maxim Velčovský, grafik Aleš Najbrt či výtvarníci Jiří Černický, Jan Kaláb alias Point, Kateřina Vincourová nebo držitelka Ceny Jindřicha Chalupeckého za loňský rok Barbora Klímová.